Księgarnia Cepelin przy Starym Rynku zaprasza młodzież i dorosłych do napisania opowiadania, którego tematem jest Słupsk. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Prace będzie oceniać jury pod przewodnictwem znanej pisarki, autorki bestsellerowych powieści historycznych, Elżbiety Cherezińskiej.
Organizatorzy czekają na opowiadania, których akcja dzieje się w Słupsku lub w inny sposób dotyczyć będą naszego miasta, do 31 maja br. Tytuł konkursu „Opowiedz to Miasto!” należy czytać jako „opowiedz Słupsk”.
Konkurs skierowany jest do osób od 13. roku życia, z tym że osoba niepełnoletnia powinna przedstawić zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.
Opowiadanie konkursowe musi być przygotowane w języku polskim; musi być pracą własną danego uczestnika i nie może naruszać praw autorskich innych osób; nie może być wcześniej publikowane ani zgłoszone do udziału w innym konkursie; nie może zawierać treści, które naruszają obowiązujące prawo lub naruszają jakiekolwiek prawa osób trzecich, w szczególności treści wulgarnych, pochwalających przemoc lub dyskryminację w jakiejkolwiek formie.
Aby wziąć udział w Konkursie należy:
- w terminie do 31 maja 2021 r. przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. maila zgłoszeniowego, wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem „Konkurs Opowiedz to Miasto!”, oraz w treści wiadomości: imię i nazwisko oraz wiek uczestnika, tytuł zgłoszonego opowiadania, dane kontaktowe uczestnika (adres pocztowy, adres e-mail i numer telefonu);
- dołączyć do maila zgłoszeniowego plik z opowiadaniem konkursowym jako załącznik;
- dołączyć do maila zgłoszeniowego skan podpisanego przez uczestnika albo odpowiednio jego przedstawiciela ustawowego, oświadczenia dotyczącego danych osobowych, praw autorskich oraz zgody na udział w konkursie, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.
Najciekawsze i prezentujące najwyższy poziom literacki prace zostaną opublikowane w formie papierowej i jako audiobook. Na tej kanwie powstaną potem powieści, dramaty teatralne czy scenariusze filmowe, żeby można było promować Słupsk w całej Polsce poprzez sztukę. Skoro w Sandomierzu czy Wrocławiu powstają seriale, to dlaczego nie miałoby być tak i u nas.
ZACHĘCAMY .
POMOCĄ SŁUŻĄ SZKOLNE POLONISTKI .