ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Biuletyn informacji publicznej Informacje rodo Dziennik elektroniczny Facebook Kontakt

Aktualności

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Słupska

Zapraszamy uczniów zamieszkałych na terenie Słupska oraz zaangażowanych w działalność społeczną, do kandydowania w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Słupska, które odbędą się w naszej szkole 10 marca 2025 roku. Działalność taka daje możliwość rozwoju, pogłębiania swojej wiedzy w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz udziału w kreowaniu polityki młodzieżowej naszego miasta. Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej kandydatury zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie udzielimy wszelkich informacji. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 lutego 2025 roku. Poniżej link z obwieszczeniem Prezydenta Miasta Słupska w tej sprawie. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

https://bip.um.slupsk.pl/ogloszenia/4552.html

Niezwykły wykład „Ilość spotrzebowanego mydła jest miarą dobrobytu i ukształcenia narodu".

29 stycznia, klasy IVa i IVb pod opieka Pani U. Szulc- Zacharzewskiej, J. Czerwiakowskiej i P. Nawackiego uczestniczyli w intrygującym cyklicznym wykładzie w Starostwie Powiatowym w Słupsku pt. „Ilość spotrzebowanego mydła jest miarą dobrobytu i ukształcenia narodu". Karoliny z Potockich Nakwaskiej i Lucyny Ćwierciakiewiczowej porady dla ziemianek i ochmistrzyń, jak o czystość w domostwie i odzienie starunek mieć należy, a statki zacnie konserwować" dr Anety Aleksandry Dudy. ,,Wiek XIX kojarzy nam się z dworami i pałacami, jednak rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak naprawdę wyglądało w nich codzienne życie. Nieustanna obecność i nieodzowność służby i jej wielogodzinna praca, by zapewnić państwu wygody, ale także zaspokoić podstawowe potrzeby. A te to nie tylko zapalenie lamp naftowych i przygotowanie jedzenia, ale także dbanie o czystość i porządek, oczywiście w rozumieniu XIX-wiecznym. Jak wyglądała praca służby – kiedy i czym myto piękne kryształowe żyrandole i puchary? W jaki sposób czyszczono mosiężny samowar i szkandelę, srebrną bolę i platery? W czym prano i jak często? Teoretycznie wiemy, ale czy na pewno? I o tym był wykład z historii kultury materialnej XIX wieku, w którym dowiedzieliśmy się o XIX- wiecznym Ajaxie i Ludwiku, czyli o zdumiewających sposobach wykorzystania m. in. obierzyn z ziemniaków, cegły i… końskiej mierzwy. Wykładowi towarzyszyły pokazy owego prania i czyszczenia na oryginalnych przedmiotach, a członkinie Koła Secesja wcielili się w panny służące i ochmistrzynie. Po wykładzie każda chętna osoba mogła własnoręcznie spróbować skuteczności XIX-wiecznej pralki automatycznej, czyli tary, balii i mydlin."

Czytaj więcej: Niezwykły wykład „Ilość spotrzebowanego mydła jest miarą dobrobytu i ukształcenia narodu".

Halowe sukcesy lekkoatletów klubu AML Słupsk

Bardzo dobre wyniki osiągnęli w miniony weekend zawodnicy klubu AML Słupsk. W zawodach w Słupsku zdobyli 22 medale, zaś na spotkaniu w Toruniu popisali się biegaczki i biegacze.

W sobotę, 18 stycznia, w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego kategorii wiekowych U16, U18, U20 w konkurencjach technicznych: skok wzwyż, skok w dal, trójskok, wieloskok, kula. Zawodnicy AML Słupsk zdobyli 22 medale.

Jakub Wilczewski, uczeń Budowlanki zdobył złoty medal w skoku w dal U20 - 6,38 m.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs "Listy do M- edycja świąteczna"

Miło nam ogłosić, iż w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną „ Listy do M- edycja świąteczna” wyłoniliśmy zwycięzców:

I-miejsce Monika Bąska klasa III D

oraz Jonathan Smok klasa IV B

II-miejsce Nadia Pristera klasa III E

III-miejsce Nikola Sękowska klasa V B



Nagrody zostały ufundowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021- 2025.


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

Rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Trwa rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Kandydaci do służby przygotowawczej w Morskim Oddziale Straży Granicznej mogą składać dokumenty aplikacyjne bezpośrednio w Placówce Straży Granicznej w Ustce ( pod numerem telefonu 059-8155 310 lub 785903415 czynnym od pn. do pt. w godz. 08.00-14.00),
w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz jego pozostałych jednostkach
w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl.
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba niekarana, posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.
Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Wysyłany jest on również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf. W drugim etapie postępowania kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Następnie rekruci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.
Chętni do służby w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko–Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich funkcjonariuszy SG i niemieckich policjantów.
Służba w SG to także szansa na udział w misjach zagranicznych. Zarobki w SG są zależne od wieku i stażu pracy:

uposażenie nowo - przyjętego kursanta

  1. do 26 lat = 5500,00 netto
  2. pow. 26 lat = 5100,00 netto

uposażenie po ukończeniu kursu

  1. do 26 lat 6064,51 netto
  2. pow. 26 lat = 5594,51 netto