ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Biuletyn informacji publicznej Informacje rodo Dziennik elektroniczny Facebook Kontakt

Aktualności

Pantomima

W dniu 05.12. 2024 r. uczniowie klasy III B wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku. Pan Adam Pobożny oraz Pan Hubert Skonieczny, aktorzy z Teatru Lalki Tęcza w Słupsku pokazali uczniom pantomimę. Młodzież chętnie włączyła się do przedstawienia własnej, krótkiej scenki z wykorzystaniem drewnianych łyżek, własnego obuwia oraz krzeseł :)
Bardzo dziękujemy za zaproszenie

Czytaj więcej: Pantomima

Akademia Talentów

Rekrutacja uczniów do projektu "Akademia Talentów" (nowa perspektywa projektu "Zdolni z Pomorza") została przedłużona do 02.12.2024. Projekt dedykowany jest uczniom szczególnie uzdolnionym, by wesprzeć ich rozwój.

Informacje zamieszczone są również na stronie: www.ekonomik.slupsk.pl
Zachęcamy do udziału w projekcie

Pozytywnie włączeni — kompleksowy system wdrażania edukacji włączającej w słupskich szkołach

Szanowni Państwo, 
Miasto Słupsk realizuje projekt „Pozytywnie włączeni — kompleksowy system wdrażania edukacji włączającej w słupskich szkołach, w którego realizację zaangażowany jest Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego im. Kazimierza Wielkiego
Celem projektu jest wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami, zaburzeniami zachowania i emocji, z trudnościami w nauce, uczniów z doświadczeniem w migracji oraz wsparcie kadr systemu oświaty w zakresie podnoszenia jakości edukacji włączającej, zapewnienie niezbędnej pomocy pedagogicznej, psychologicznej, integrację uczniów z różnych środowisk, prowadzonej także we współpracy z rodzicami/opiekunami, zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. 
Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu kompetencji uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także podniesie umiejętności nauczycieli pracujących w Naszej szkole.  
Uczniowie CKZIU w ramach działań projektowych, będą mogli uczestniczyć w zajęciach radzenia sobie ze stresem . Szczegółowe informacje w sprawie postępowania rekrutacyjnego przekazywane będą Państwu za pośrednictwem platformy Librus.

Regulamin udziału w projekciepdf

Zał. 1 formularz zgłoszeniowypdf

Zał. 2 Deklaracja udziału w projekciepdf

Zał. 3 zaświadczenie uczestnika projektupdf

Zał. 4 rezygnacja z udziału w projekciepdf

Czytaj więcej: Pozytywnie włączeni — kompleksowy system wdrażania edukacji włączającej w słupskich szkołach

DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY: Kreatywna Walka z Przemocą poprzez Hip-Hop i Film

REKRUTACJA uczestników - BEZPŁATNE warsztaty filmowe!

W ramach kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY organizowanej przez Fundację LATOROŚL zapraszamy młodzież na BEZPŁATNE warsztaty filmowe „Hip Hop mówi STOP: ROBIMY TELEDYSK 2024”, które poprowadzi doświadczony filmowiec Piotr Czarny Ziębakowski. W trakcie warsztatów uczestnicy stworzą teledysk do utworu hip-hopowego artysty DZIKUSA, a także film zza kulis produkcji.
 

Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY, której celem jest sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci w Polsce. Kampania promuje rozwiązania wspierające zdrowy rozwój dzieci i przeciwdziałanie przemocy. Organizatorem kampanii jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Krajową Koalicją na Rzecz Ochrony Dzieci oraz Rzeczniczką Praw Dziecka. Inauguracja kampanii odbędzie się 8 października 2024 roku w Sejmie RP, a jej finał nastąpi 19 listopada – w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.
 

Dołącz do nas - Warsztaty Filmowe!

Warsztaty „Hip Hop mówi STOP: ROBIMY TELEDYSK 2024” odbędą się w Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w dniach 18-20 oraz 25-27 października12 uczestników, mieszkańców Słupska (w wieku 13-29 lat) będzie miało okazję nauczyć się podstaw realizacji filmowej, pisania scenariuszy, wyboru lokalizacji, scenografii, a także pracy z kamerą i reżyserii. Uczestnicy nie potrzebują wcześniejszego doświadczenia filmowego – wystarczy kreatywność i chęć do pracy w grupie.
 
Stworzony teledysk oraz film zza kulis zostaną zaprezentowane podczas otwartego pokazu dla publiczności.
 

Hip-Hop jako Narzędzie Zmiany

W ramach projektu, Przemysław Kaca – pedagog i doświadczony działacz, poprowadzi warsztaty edukacyjno-profilaktyczne „Hip-Hop: Druga Szansa”. Jego działania koncentrują się na przeciwdziałaniu uzależnieniom i przemocy, a także wspieraniu młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych.
 
Dzikus, czyli Marcin Idzikowski, to słupski raper, autor utworu tworzonego specjalnie na potrzeby projektu, poruszy temat przeciwdziałania przemocy. Dzikus to 24-letni muzyk z 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu utworów hip-hopowych i prowadzeniu sesji nagraniowych. Założyciel i aktywny członek grupy muzycznej BPLCREW.
 

Finał i Pokaz Filmowy

Warsztaty zakończą się organizacją spotkania z młodzieżą, gdzie zostaną zaprezentowane powstały teledysk i making-of, a uczestnicy będą mogli porozmawiać z twórcami. Spotkanie odbędzie się podczas Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, 19 listopada.
 

Profesjonalna Produkcja Filmowa

Wyłonione osoby przejdą przez pełny proces tworzenia teledysku – od scenariusza, scenopisu, po oświetlenie planu, reżyserię i operowanie kamerą. Uczestnicy będą pracować na profesjonalnym sprzęcie pod okiem Piotra Czarnego Ziębakowskiego, doświadczonego filmowca, założyciela grupy filmowej BRAVURA film, który prowadził warsztaty filmowe w Polsce i za granicą.
 
Rozkład jazdy.
 
Kiedy działamy? Część teoretyczna, praktyczna i pisanie scenariusza: 18.X godz. 17-20, 19.X godz. 10-18, 20.X godz. 10-18.
 
W weekend 25-27.X realizujemy teledysk. Godziny pracy ustalimy wspólnie, biorąc pod uwagę dostępność wybranych do teledysku lokalizacji.
 

Organizatorzy i Partnerzy

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Słupska w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Partnerem projektu jest Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa, która udostępni przestrzeń do realizacji warsztatów.
 
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci, który dotyka 79% dzieci i nastolatków w Polsce. Fundacja Latorośl oraz Stowarzyszenie KREOBRAŹNIA, znane z organizacji licznych wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, w szczególności dla młodzieży, stoją za organizacją projektu. Relacje z ich dotychczasowych działań można znaleźć na Facebooku:
 
 
 

Kontakt i Zgłoszenia

Masz pytania? Napisz wiadomość na Facebooku Stowarzyszenia KREOBRAŹNIA, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń: 518 909 578.
 
 
Piotr Ziębakowski
Przedstawiciel Stowarzyszenia KREOBRAŹNIA