ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Biuletyn informacji publicznej Informacje rodo Dziennik elektroniczny Facebook Kontakt

Samorząd Uczniów i Słuchaczy

Samorząd Uczniów

Przewodnicząca - Oliwia Staniaszek
zastępca przewodniczącego - Wiktoria Kończak
sekretarz - Szymon Kozłowski

Samorząd Słuchaczy
Przewodnicząca - Małgorzata Piotrowska
zastępca przewodniczącego - Natalia Lachowicz
sekretarz - Nikola Zdybał

Opiekunowie:
Elżbieta Kawalerowicz
Dorota Kulczyńska

SAMORZAD

SAMORZAD IIISamorząd Uczniowski

Ordynacja wyborczapdf

Regulamin Samorządu Uczniowskiegopdf

 

NOWY SAMORZĄD

Nowy Samorząd Uczniowski 2021/2022

Komisja Wyborcza podliczyła już głosy oddane na kandydatów w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą Samorządu została Klaudia Kowalik a członkami Ewelina Piekarska i Wiktoria Kończak.
Wybranym dziewczynom serdecznie gratulujemy.

 

SKŁAD SAMORZĄDU SŁUCHACZY:

  1. PRZEWODNICZĄCA - Aleksandra Wacławiak
  2. Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - Emilia Oleś
  3. SKARBNIK - Dawid Rygielski

Opiekunowie:

Elżbieta Kawalerowicz
Dorota Kulczyńska

Regulamin Samorząd Słuchaczy ZSBiKUpdf

Regulamin wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiegopdf

SAMORZĄD II

DZIAŁAMY MIMO WSZYSTKO...

Jak co roku 14 października 2020 , świętowaliśmy w nasze szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku obchody połączone były z pasowaniem uczniów klas pierwszych na uczniów ZSBiKU. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski. Klasy pierwszy zostały bardzo życzliwie przyjęte przez starszych kolegów, którzy przygotowali dla nich żartobliwe rady na temat tego jak „przetrwać” w szkole, szkolna wróżka Honorata przepowiedziała pierwszakom przyszłość na kolejne lata nauki, na koniec po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz olbrzymie , własnoręcznie ozdobione przez starsze klasy, papierowe rożki wypełnione słodyczami. Samorząd pamiętał o wszystkich pracownikach szkoły i okazji DEN wręczył im własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty
Samorząd Uczniowski jak co roku włączył się w świętowanie Dnia Odzyskania Niepodległości. Plany były nieco inne ale bieżąca sytuacja wymusiła dostosowanie ich do obowiązujących restrykcji.
W ramach działań Samorząd zachęcił wszystkich odważnych uczniów ZSBiKU do udziału w ogólnopolskiej akcji " Szkoła do hymnu" . Wszyscy chętni zamieścili na szkolnym facebooku filmiki z wykonaniem hymnu Polski.

Samorząd Uczniowski poprosił również uczniów o przygotowanie „ Płomienia pamięci” - uczniowie mieli zrobić sobie zdjęcia ze zniczem/świeczką, bądź przygotować ciekawą aranżację samej świeczki czy znicza. Ten symboliczny płomień był wyrazem naszej pamięci o tych, którzy oddali swoje życie w walce o niepodległą ojczyznę. Zdjęcia zostały zamieszczone na szkolnym facebooku.

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. W ubiegłym roku Samorząd Uczniowski zapoczątkował obchody tego dnia w naszej szkole.W tym roku je kontynuował Samorząd ogłosił plebiscyt na NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWEGO UCZNIA w naszej szkole. Klasy wytypowały swoich klasowych faworytów , następnie cała społeczność szkolna głosowała w ankiecie na szkolnym facebooku. Uczestnikami plebiscytu byli:

Amelia Plotke (1A)
Amelia Chmyłko (1B)
Kinga Nowak (2A)
Miłosz Kobryń (2B)
Patryk Radomski (2C)
Daria Stuczyńska (2D)
Jakub Zalewski (2E)
Kacper Milewczyk (2F)
Anna Kowalik (3A)
Tomasz Zaborowski (3C)

W plebiscycie wygrała AMELIA CHMYŁKO z klasy 1B. Amelia zdobyła 35 % wszystkich głosów.Na drugim miejscu ex aequo znalazły się Kinga Nowak z klasy 2A i Anna Kowalik z klasy 3A.
Niech naszym życiowym motto będą słowa Dalajlamy” Bądź dobry zawsze , gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze”!
W ramach akcji RAZEM NA ŚWIĘTA Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę słodyczy i drobnych upominków dla dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku.
Stowarzyszenie "specjalizuje" się w terapii śmiechem i zabawą, którą prowadzi na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej, oraz oddziałach pediatrycznych szpitali w Gdańsku, Słupsku, Koszalinie, domowych hospicjach, oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie im, że diagnoza to nie wyrok.

Samorząd Uczniowski chciał również pomóc. Chcieliśmy przekazać chorym dzieciom upominki aby czuły, że jest ktoś kto o nich myśli, aby choć na chwilę mogłyby zapomnieć o chorobie.....
Dzięki wszystkim którzy włączyli się w akcję niesienia radości i wsparcia dla dzieci walczących z nowotworami udało się przygotować paczki ze słodyczami, książeczkami i maskotkami dla dwójki dzięki . Dzięki nam na twarzach 5 letniego Wiktora oraz 9 letniej Amelki zagościł uśmiech i choć na chwilę mogli zapomnieć o trudach codzienności.