Stypendium szkolne może otrzymać uczeń mieszkający w Słupsku i znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.
Aby uzyskać stypendium należy wypełnić wniosek, dołączyć do niego dokumenty potwierdzające wysokość dochodów uzyskanych w sierpniu i złożyć do pedagoga szkolnego (gabinet 6) w terminie do 15 września.
Miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 528,00 zł netto (za sierpień 2021r.)
Wnioski można pobrać u pedagoga szkolnego w gabinecie 6 .
Do wniosku, w zależności od źródeł uzyskiwanych przychodów, należy dołączyć odpowiednie zaświadczenia o wysokości dochodu (netto) za miesiąc sierpień:
- Zaświadczenie o wysokości wynagrodzenia za pracę,
- Renta lub emerytura (decyzja lub ostatni odcinek),
- Dowód otrzymania alimentów (wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów lub zaświadczenia komornika o nieściągalności alimentów lub decyzja z MOPR-u – fundusz alimentacyjny),
- Zaświadczenie właściwego urzędu gminy o powierzchni gospodarstwa rolnego w hektarach przeliczeniowych,
- Zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodu osiąganego z prowadzonej działalności gospodarczej,
- Zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy (z prawem lub bez prawa do zasiłku). Osoba bezrobotna, która nie jest zarejestrowana w urzędzie pracy dostarcza z PUP zaświadczenie, że nie jest zarejestrowana w urzędzie pracy,
- Oświadczenie o pozostawaniu bez pracy i nieosiąganiu dochodu (osoby niezarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy),
- Zaświadczenie z ZUS o otrzymywanym zasiłku przedemerytalnym lub świadczeniu przedemerytalnym,
- Zaświadczenie lub decyzja z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny).
Do dochodu nie wliczane są zasiłki celowe (jednorazowe pieniężne świadczenia socjalne, obiady) oraz świadczenie wychowawcze 500+ wypłacane przez MOPR.
Osoba, która nie pobiera zasiłków, dostarcza z MOPR-u zaświadczenie, że nie pobiera takich zasiłków, - Zaświadczenie o otrzymywaniu dodatku mieszkaniowego,
- Zaświadczenie o uzyskiwanych innych dochodach np. zasiłek chorobowy, macierzyński, wychowawczy, otrzymane darowizny, itp.
Stypendium szkolne jest przyznane tylko i wyłącznie na cele edukacyjne.
Zakupy mogą być dokonywane w dwóch terminach: do 15 grudnia za I semestr i od 2 stycznia do 10 czerwca za II semestr.
Kontakt:
Marta Drzazga
pedagog szkolny