ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Spotkanie dotyczące Funduszy Europejskich

20181219 120624Dnia 11 i 19 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I a, IV a i IV b technikum wraz z nauczycielem Urszulą Bocian wzięli udział w spotkaniu z Panią Dominiką Gregorek – pracownikiem Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku. Spotkanie to miało charakter informacyjno-szkoleniowy. Uczestnicy spotkania uzyskali materiały, informacje i porady na temat Funduszy Europejskich.

Pani Dominka Gregorek zaprezentowała najważniejsze obszary wsparcia Funduszy Europejskich wspierające rozwój wszystkich krajów Unii Europejskiej zgodnie z celami strategii Europa 2020 oraz omówiła Programy Operacyjne. Wskazała również uczestnikom spotkania w jaki sposób skorzystać z Funduszu Europejskich, jakie warunki należy spełnić, aby mieć taką możliwość i gdzie szukać informacji dotyczących funduszy.

Na zakończenie spotkania uczniowie, po wypełnieniu testu, mieli możliwość, określenia własnych predyspozycji przedsiębiorczych.

Udział w spotkaniu niewątpliwie wzbogacił wiedzę uczniów dotyczącą możliwości podjęcia własnej działalności gospodarczej i skutecznego skorzystania z Funduszy Europejskich, a dostępne obecnie formy wsparcia to nie tylko dotacje bezzwrotne, pożyczki i kredyty, ale również staże, szkolenia i kursy.