ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Wesele Stanisława Wyspiańskiego - lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku.

nc plakat wesele page 001Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji. W tym roku w drodze głosowania, arcydramat Stanisława Wyspiańskiego został wybrany do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017. Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę. Inauguracja odbyła się 2 września 2017 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Nasza szkoła również wzięła udział w Narodowym Czytaniu Wesela. Inauguracyjne czytanie lektury odbyło się z udziałem nauczycieli. W rolę chłopa wcielił się Pan Damian Urban , natomiast dziennikarza Pan Dariusz Duda. Przez cały tydzień uczniowie wspólnie czytali fragmenty z lektury Wesele Stefana Wyspiańskiego. W ten sposób mogli odtworzyć niepowtarzalny nastrój utworu i jednocześnie wprowadzić nas w klimat wesela, które miało miejsce w Bronowicach 170 lat temu.
W istocie rzeczy, to niezwykle barwa i żywa charakterystyka polskich warstw społecznych a zarazem refleksja o niewykorzystanych szansach niepodległościowych i niemocy.