ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Inauguracja Roku Szkolnego 2017/18

14 września 2017roku w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Pani Dyrektor Jolanta Kapiszka powitała wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców, a w szczególności uczniów /słuchaczy rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życzyła całej społeczności szkolnej wielu sukcesów na niwie edukacyjnej, nauczycielom dużo cierpliwości, niegasnącego zapału i satysfakcji ze współpracy z uczniami/słuchaczami, natomiast uczniom/ słuchaczom sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań.
Uczennica klasy drugiej Natasza Górnicka powitała serdecznie nowe koleżanki i kolegów oraz zaprosiła ich do aktywnej pracy na rzecz szkoły.
Inauguracyjne uroczystości zakończyły się wspólnym czytaniem, wybranych fragmentów z Wesela Stanisława Wyspiańskiego, w ramach Narodowego Czytania 2017.
W rolę dziennikarza wcielili się Pan Dariusz Duda, natomiast chłopa Pan Damian Urban. Nasza szkoła po raz czwarty przystąpiła do tego wydarzenia.
Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy II A pod kierunkiem Pani Janiny Zduńskiej.