W obecnym, II półroczu roku szkolnego 2023/2024 czeka naszą szkolną społeczność bardzo ważne wydarzenie- NADANIE SZKOLE IMIENIA ( WYBÓR PATRONA) i NADANIE SZKOLE SZTANDARU przez władze miejskie.
Pierwszym etapem działań było ogłoszenie informacji o wyborze patrona szkoły przez Dyrektora Szkoły Pana T. Wójcika,II etapem było wyłonienie kandydatur patronów dla Budowlanki spośród propozycji,które,przedstawili uczniowie/ słuchacze, rodzice i nauczyciele. III etapem są konsultacje w trzech środowiskach szkolnych- UCZNIÓW/SŁUCHACZY, NAUCZYCIELI i PRACOWNIKÓW SZKOŁY oraz RODZICÓW.
Dwie ostatnie grupy dokonały już wyboru. Czas na Was - UCZNIOWIE/ SŁUCHACZE SZKOŁY.
OD WTORKU- 23 STYCZNIA DO PIĄTKU- 26 STYCZNIA 2024 ROKU, na holu, przy Bibliotece Szkolnej- wystawiona zostanie przez Samorząd Szkolny urna do głosowania.
Każda klasa(uczeń z klasy) zobowiązany jest oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata na Patrona Szkoły. Dzień i czas udziału klasy/ uczniów w głosowaniu ustala wychowawca klasy, a po zagłosowaniu klasy, zgłasza do biblioteki- opiekunkom Samorządu Szkolnego, udział klasy w głosowaniu i ilość osób, które głosy na patrona oddały. Kartkę z nazwiskiem wybranego kandydata, przygotowujemy we własnym zakresie ( np.kartka papieru z ręcznie wpisanym nazwiskiem wybranego patrona).
W czasie ferii zimowych zostaną przez Samorząd Szkolny przeliczone oddane głosy i po feriach ogłoszone Wasze wybory, które pozwolą na podjęcie dalszych działań organizacyjnych.
A OTO PROPOZYCJE KANDYDATÓW NA PATRONA SZKOŁY, KTÓRE ZGŁOSIŁY KLASY Z WYCHOWAWCAMI
( wybieracie jednego spośród podanych) :
- GABRIEL NARUTOWICZ:
- minister i pierwszy Prezydent II RP
- konstruktor budowlany, zasłynął jako pionier przedsięwzięć elektryfikacyjnych. Pracował nad udoskonaleniem hydroelektrowni w krajach Europy Zachodniej. - KAZIMIERZ WIELKI
- ostatni król z dynastii Piastów
- król dyplomata - nie prowadził wojen, ale rozwijał państwo przez zawieranie umów międzynarodowych
- król budowniczy - murował miasta, zamki i domy
- król i Słupsk - usynowił Kaźka Słupskiego, którego przewidział na króla Polski. - STANISŁAW KONARSKI
- reformator szkolnictwa i życia politycznego w Polsce XVIII w.; twórca wielkiej reformy szkolnictwa w Polsce,
- chciał wychować młodzież na światłych ludzi i prawych obywateli, dla których dobro kraju jest najważniejsze.
- napisał dla młodzieży nowe podręczniki - "O poprawie wad wymowy" oraz "Gramatyka polsko-łacińska", założył w Warszawie Collegium Nobilium; przygotował nowe kadry nauczycieli i wychowawców. - ŚWIĘTY TOMASZ Z AKWINU
- „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”,
- stworzył system nauki filozoficznej i teologii katolickiej, zwany tomizmem,
- jest między innymi opiekunem kamieniarzy, murarzy, stolarzy, cieśli, geodetów, budowniczych i architektów.
WYBÓR NALEŻY TERAZ DO WAS!
ŻYCZYMY MĄDRYCH DECYZJI !