ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Dzień Edukacji Narodowej- święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty

Na co dzień wysiłek pracowników szkół i placówek często pozostaje w cieniu wyzwań czy bieżących trudności, ale 14 października rokrocznie stanowi okazję do podkreślenia zasług każdej osoby zaangażowanej w opiekę, wychowanie i edukację młodego pokolenia. Szczególnie nauczyciele, pozostający najbliżej swoich podopiecznych oraz sprawujący kluczową funkcję w szkołach, mogą zatrzymać się na jeden dzień i poczuć się rzeczywiście docenieni. Tym bardziej, że wielu z Państwa każdego dnia wychodzi daleko poza wyznaczone ramy, otwiera się na uczniów i angażuje w relacje, które pozostawiają trwały ślad w pamięci młodzieży. Mimo niedogodności, z którymi wiąże się wykonywanie tego zawodu, wykonujecie swoje zadania i z nową energią każdego dnia kształtujecie młode pokolenie.
Dla wielu uczniów stajecie się Państwo bohaterami.

,,JAKŻE NIE PISAĆ WIERSZY , JAKŻE NIE TONĄĆ W PODZIĘCE..."

Oto ,,literackie " portrety, które stworzyli dla Państwa wychowankowie. Spróbujcie z przymrużeniem oka odnaleźć swój opis i opis innych wychowawców i zwyciężyć w okolicznościowym konkursie -Zgadnij o kim mowa?, czyli ,,literackie" portrety naszych wychowawców.

1. ,,Jak dziękować mamy za to, co od Pani jest dane: za te wszystkie trudy, nas nieuków dokształcanie; ciężko wiedza nam wchodziła było śmiesznie i wesoło.
Mało Pani nas pytała, straszne były te kartkówki ,czasem wiedza umykała jak u dzieci z zerówki. W szkole nie nudzimy się wcale z naszą Panią jest wspaniałe. Nasza Pani wychowawczyni zawsze nam czas umili.
Zawsze nas wita uśmiechnięta, zawsze o nas pamięta. Jest życzliwa dla wszystkich ludzi, na lekcjach do życia nas budzi. Uczy jak tylko może.
Życzymy naszej pani dni ciekawych i wspaniałych, dziękujemy za cierpliwość i wytrwałość. Niech dobroć z Panią zostanie.
Chodź jesteśmy tacy niegrzeczni, Pani wciąż nas tak kocha. Dała nam pani tyle dobrych rad ,uwag jak się zachować ,co zrobić. Wierzymy, że ten wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Zdajemy sobie spraw,ę że na efekty tej pracy będzie trzeba czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas kiedy stanie się ona widoczna. Dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela.
Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz by była źródłem własnej satysfakcji.

2. Nasza Pani jest kochana,
uczy nas czarnej magii z rana, a
na sprawdzianach nam pomaga .
Na nosie okulary nosi
i o nic nas nie prosi.
Falowane włosy ma
i denerwuję się na nas co dnia .
Na poprawy nam pozwala,mimo, że mało umiemy
to i tak z jej pomocą zdajemy .
Uczy nas o oceanach, lasach i skałach,
krain świata zna co niemiara i nauczyć się nas ich stara.
O świecie dzięki niej dużo wiemy i na sprawdzianach się nie poddajemy .

3. Nasza wychowawczyni to świetny człowiek energię odnawia i budować umie.
Ma blond włosy i szarą maseczkę, a ubiera się w pastelową kieckę,
Pani nasza ukochana zawsze rozrywkowym chłopcom pomaga.
Fajne w klasie ma dziewczyny, chłopcy czasem robią dymy, do fryzjerek wciąż biegają i nas ciągle zostawiają, lecz nasza Pani super bohaterka na nich cały czas zerka i uwagę zwraca, mówi i pokłada nadzieje, że wychowawcą grzecznej klasy będzie, lecz oczywistym jest to, że jest w wielkim błędzie.
Zbudujemy Pani domek naturalny,
Który będzie odnawialny.
Użyjemy wiele chęci,
Żebyśmy długo pozostali w Pani pamięci.

4. Jej imię na K zaczyna się
Czasem jest miła czasem nie
Do rodziców często dzwoni
Później w domu mama goni
Jeździ eleganckim czarnym seatem
Który jest jeży postrachem.

5.Na lekcjach często kefir popija,
Niegrzecznych uczniów wzrokiem zabija.

Każdego dnia uśmiechem wszystkich obdarowuje,
Jednak na lekcjach z nami od razu humor jej się psuje.

W ten czas niezbędne są uczniom karteczki,
By wstawić im kolejne jedyneczki.

Gdy nie znasz słówek, broń Panie Boże
Już wtedy nic Tobie nie pomoże.

Niemiecki śnić Ci się będzie już każdej nocy
I nie ma na to już żadnej pomocy.

Kobietę tę wspaniałą z przyłbicą na twarzy
Dostrzec można krążącą po setkach szkolnych korytarzy.

Lśniące blond loki, ponętny uśmiech wampira
To jest taka nasza szkolna Shakira.

Dwa lata temu na jasełkach nam śpiewała
I pięknie naszą klasę reprezentowała.

Śmiechem parska zapewne w tym momencie
Chcąc ukatrupić nas po tym incydencie.

Jednak wierzymy, że wszystko dobrze się skończy.
I jeśli przeżyjemy to ktoś z nas, ten wiersz za rok dokończy.

6. Nasza Pani bardzo miła,
Dla wszystkich, także jest życzliwa.
Najważniejsza na tym świecie,
Bo królowa nauk to jest przecie.
Na lekcje przychodzi punktualnie.
Ten kto się spóźni- wygląda marnie.
Na lekcji pilnuje, zadania z nami rozwiązuje.
I z uczniami czasem sobie pożartuje.
Zazwyczaj chodzi uśmiechnięta,
Ale co do nauki jest nieugięta.
Zasad wszystkich w szkole przestrzega,
I za nami cięgle o coś biega.
Na lekcji telefony nie wchodzą w grę,
Bo wtedy Pani do odpowiedzi tę osobę chcę.
Ale naszą Panią bardzo kochamy,
I za te minione dwa lata bardzo przepraszamy.

7. Nasz wychowawca chodzi wysoki jak brzoza,
rosnąca na okolicznych bezdrożach.
Tyle co on wie!
Nie jeden taką wiedzę chce!
Dużo też o budownictwie wie,
Bo jego zawód związany z tym jest.
Zawsze koszulę do pracy zakłada,
bo być eleganckim wypada.
Denerwuje się na klasę,
Która często ma głupawkę.
Chodź lubimy z nim lekcje, to
pod koniec mamy ich już dość serdecznie.
Jest miły, choć sarkastyczny
I do tego dość specyficzny.
Poczucie humoru także ma,
choć na palarnie wyjść nam nie da.
Ale jak przychodzi, co do czego,
to możemy liczyć na Niego,
Nauczyciel z Pana N jest zarąbisty
I do tego akordeon Mu towarzyszy.
Więc kończąc, Panie (...),
niech sympatia nasza do Pana dotrze!

8. Nasza Pani fajna jest
Nie ogarnia klasy swej
Zawsze modna, uśmiechnięta
Klasa dla niej to rzecz święta
Dziś spódniczka, nigdy spodnie
Bo tak dla niej jest wygodnie
Nie chce krzyczeć, chce nauczać
Lecz nie umie się narzucać
Nie odleci w siną dal
Bo Jej klasa jest naj, naj, naj...
Polecamy bardzo Ją
I kochamy, no bo co!

9.Krzyczy na nas już od rana, bo jest naszym zachowaniem zdruzgotana. Gdy do szkoły nie przyjdziemy, mówi - że złe decyzje podejmujemy. Nieobecności nasze kontroluje i bardzo się nimi przejmuje. Choć czasami opadają jej ręce, nieraz pośmiać się z nami zechce. Przychodzimy do klasy jak zawsze spóźnieni, a Pani się pyta czy jesteśmy zadowoleni. Choć często jej na nerwach gramy to i tak ją bardzo kochamy.

10. Biblijne imię ma i o naszą frekwencję w szkole dba.Matmę nam w głowę wbija, aż nas boli brzuch i szyja.Ma przyłbicę plastikową, ale głowę naukową.Ściga nas za różne grzechy, ma z nas niewiele pociechy.Wiemy,że dla nas dobrze chce i dlatego nie martwimy się.

11.Kiedy nasze wychowawstwo dostała, podobno włosy blond z głowy wyrywała, bo tak bardzo się bała.Teraz się z nami dogaduje i ręce nad naszym zachowaniem załamuje.Szuka na nas sposobu, byśmy Jej nie doprowadzili do grobu.

12. Sportem nas zaraża i widząc naszą frekwencję, często się odgraża. Śmiesznie nas nazywa i niejednemu została potem ksywa.Bywa złośliwy, ale jednocześnie jest o nas troskliwy.Czasem nam docina, ale jesteśmy jak jedna szkolna rodzina.

13.Ćwiczy, tańczy, ale ostro reaguje, kiedy uwagi o naszym zachowaniu od nauczycieli otrzymuje.Próbuje nas wychowywać, ale to tak jakby Kosmos zdobywać...Energiczna, uśmiechnięta- w pracy z nami nieugięta. Tylko Ona z nami wytrzymuje, kiedy innym słów już brakuje!

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, a szczególnie wychowawców do wspólnej zabawy z wychowankami. Należy na podstawie ponumerowanych wierszyków odgadnąć jak najwięcej tożsamości nauczycieli - wychowawców naszej szkoły.
Młodzież przygotowała również portrety plastyczne nauczycieli, które można obejrzeć w bibliotece szkolnej i spróbować odgadnąć kogo przedstawiają.

WSZYSTKIEGO DOBREGO I UDANEJ ZABAWY!