ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL w wirtualnej sali kina Rejs

W dniach 14-18 października 2020 zapraszamy do wirtualnej sali kina Rejs, na platformę MOJEeKINO.pl, na 14. ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. Impreza organizowana przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku koncentruje się wokół pojęć wolności i solidarności, które w dobie pandemicznych ograniczeń zdają się być jeszcze bardziej aktualne.

1

W programie festiwalu znalazło się 10 znakomitych, nagradzanych tytułów, które nie trafiły do polskich kin na regularne pokazy. Wśród nich poruszająca opowieść o terapeutycznym wymiarze sztuki i budowaniu normalności w rzeczywistości ogarniętej wojną („ Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”); wstrząsający dokument „ Witamy w Czeczeni”, przybliżający działania rosyjskich aktywistów niosących pomoc osobom nieheteronormatywnym, którym w kraju pod rządami Ramzana Kadyrowa grozi śmierć; a także historia polsko-rosyjskiej wyprawy na Kumbhakarnę - świętą górę ludu tybetańskich Szerpów, w nowym filmie Elizy Kubarskiej „ Ściana cieni”.

2

Oprócz dokumentów, w trakcie festiwalu pokazane zostaną również dwie fabuły: „ Zło nie istnieje” - nowelowy obraz Mohammada Rasoulofa, opowiadający o karze śmierci z perspektywy osób, które ją wykonują oraz „ O nieskończoności” Roya Anderssona - poetycka i wzruszająca refleksja nad ludzkim życiem, z całym jego pięknem, okrucieństwem, blaskiem i banałem.

 

Wszystkie filmy będą dostępne przez cały czas trwania festiwalu, ale niektóre mają określoną przez dystrybutora liczbę wyświetleń, więc radzimy, by nie odkładać decyzji o seansie na ostatni moment. Szczegółowe informacje znajdują są przy każdym z filmów, na stronie MOJEeKINO.pl. Bilet pojedynczy kosztuje 10 zł (po wykupieniu widz ma 4 godziny na rozpoczęcie seansu), karnet na cały festiwal 80 zł. Przypominamy i zachęcamy, by podczas dokonywania płatności wybierać kino Rejs, wtedy część wpływów zasili konto kina.