ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Ciekawa propozycja na jesienne dni - Październikowe spotkania DKF PROJEKCJA

Przed nami październik, a wraz z nowym miesiące zapraszamy na pierwsze jesienne spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA.

Już za tydzień, 5 października o godz. 20:00, w ramach klubowych seansów pokażemy „ Przynętę”. Debiutancki obraz Marka Jenkina opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach przez pryzmat kornwalijskiej wsi, która właśnie przechodzi transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort.
Czarno-biały film, zrealizowany kamerą 16 mm, stał się odkryciem ubiegłorocznego festiwalu Nowe Horyzonty zdobywając zarówno nagrodę jury jak i publiczności.

1

 

12 października o godz. 19:30 zapraszamy na nowy film Lecha Majewskiego. „ Dolina Bogów” to opowieść wyrosła z wieloletniej fascynacji reżysera tytułowym obszarem, w której krzyżują się trzy wątki narracyjne: archaiczna legenda Indian Navajo, historia najbogatszego człowieka globu, który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem oraz pisarza-narratora zmagającego się z kryzysem twórczym i rozstaniem z żoną.
Jak przystało na największego wizjonera polskiego kina, film Majewskiego to prawdziwa artystyczna uczta, wypełniona niezwykłymi doznaniami i oszałamiającymi efektami audiowizualnymi.

2

 

W ostatni poniedziałek miesiąca, 26 października o godz. 20:00, pokażemy „ Szarlatana” Agnieszki Holland. Reżyserka ponownie sięga do historii naszych sąsiadów, tym razem przywołując legendarną postać Jana Mikoláška, czeskiego zielarza. To znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Cudotwórca czy oszust? Jak podkreślają krytycy " Holland nie wystawia Mikoláškowi pomnika. Stworzyła portret wielowymiarowy, nieoczywisty. Pokazała jego siłę, ale też drzemiący w nim mrok. (...) Ta niejednoznaczność jest wielką zaletą filmu." /Rzeczpospolita/

3

 

Naszym gościem i prelegentem będzie Łukasz Androsiuk - doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej, zajmuje się kulturą medialną w jej wymiarze pedagogicznym, epistemologicznym i estetycznym, fan(atyk) twórczości Larsa von Triera i muzyki niezależnej.

Na seanse DKF PROJEKCJA zapraszamy do sali OT RONDO (ul. Niedziałkowskiego 5a). Karnet na październikowe spotkania, w cenie 30zł, można nabyć przed pierwszym pokazem w kasie kina Rejs.

4
Działalność DKF PROJEKCJA jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.

Pozdrawiam serdecznie

Joanna Gajdo
kino studyjne REJS

Teatr RONDO, Słupski Ośrodek Kultury
ul. Niedziałkowskiego 5a /tymczasowo/
76-200 Słupsk