ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Narodowe Czytanie inne niż zazwyczaj, polska klasyka literatury popłynie z gardeł i głośników

balladynaZbliża się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. W tym roku nasza szkoła i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej również włączy się w ogólnopolską akcję, ale tegoroczne święto klasyki polskiej literatury będzie wyglądało inaczej.
Realia pandemiczne wymusiły inną niż zazwyczaj formę Narodowego Czytania. Tym razem w naszej szkole czytać będziemy fragmenty dramatu J. Słowackiego w poniedziałek - 7 września na zajęciach lekcyjnych w każdej klasie o wspólnej dla wszystkich godzinie. A w mieście spotkanie zamieni się w słuchowisko. 5 września, punktualnie o godz. 12, z murów biblioteki przy ul. Grodzkiej usłyszymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego w interpretacji znanych słupszczan. Akcję „Narodowe Czytanie” zainicjował w 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.