ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

UWAGA!

Prosimy absolwentów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej o wypełnienie anonimowej ankiety w terminach:

do końca sierpnia 2019 - Absolwenci z 2018 r.

do końca grudnia 2019 - Absolwenci z 2019 r.

DZIĘKUJEMY!

Ankieta - kliknij tutaj

Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada

IMG 3197JPG8 listopada 2019 roku nasza szkoła upamiętniła Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada włączając się w ogólnopolską akcję - Szkoła do hymnu- wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego na szkolnym boisku. Młodzież szkoły, licznie zgromadzona tego dnia, wspólnie odśpiewała hymn podkreślając swoją pamięć o tak ważnym wydarzeniu w polskiej historii. Obchody Święta Niepodległości w szkole zaakcentowane zostały także kolejną odsłoną PROJEKTU WOLNOŚĆ - Powstania śląskie w historii i kulturze. Projekt łączący historię, j. polski i i ,wiedzę o kulturze powstał w związku z setną rocznicą Powstań śląskich i przygotowany został ,jak co roku, przez p. J.Kosicka i p. U. Szulc - Zacharzewską . Uczniowie klas I I III przybliżyli historyczny aspekt powstań śląskich i jego obecność w literaturze, filmie i muzyce polskiej, a klasa Ie pod kierunkiem p; E. Lubarskiej udekorowała świątecznie szkolny hol.

Czytaj PL

czytaj pl 2019 plakat kvCzytaj PL – największa taka akcja promująca czytelnictwo po raz kolejny w ZSBiKU!

Czytaj PL powraca do ZSBiKU i oferuje bezpłatnie aż 12 bestsellerów. W 2019 roku poziom czytelnictwa pomogą zwiększyć stworzeni przez Jana Kallwejta superbohaterowie i superbohaterki reprezentujący moce, jakie można zdobyć dzięki czytaniu. Każda z postaci patronuje jednej z 12 udostępnianych bezpłatnie książek.

Kolejna edycja Czytaj PL opiera się na tych samych zasadach, co zawsze. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie zeskanować kod QR znajdujący się np. na każdym plakacie ( plakaty rozmieszczone są w budynku głównym – drzwi biblioteczne, hol na parterze i I piętrze) oraz na tablicy ogłoszeń w budynku internatu).

 

 

Czytaj więcej: Czytaj PL

Spotkamy się na MIEJSCU KOBIET - po raz czternasty

Wszystko dla mojej matkiKino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Triny Papisten zaprasza w dniach 25 listopada - 1 grudnia 2019 na 14. edycję festiwalu Miejsce Kobiet. To interdyscyplinarne wydarzenie o charakterze społeczno-kulturalnym, którego termin nieprzypadkowo pokrywa się z międzynarodową kampanią „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Celem festiwalu jest zwiększanie świadomości i wrażliwości na wciąż aktualny problem nierówności społecznej, a także wymiana doświadczeń i prezentacja dorobku artystycznego kobiet.

Czytaj więcej: Spotkamy się na MIEJSCU KOBIET - po raz czternasty

#KOMÓRKOMANIA

dkms szkola

#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.
Celem akcji jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.
W naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się 15 – 16 listopada br.
Jeśli nie masz ukończonych 18 lat i nie możesz zostać dawcą szpiku to istnieje inny sposób pomocy osobom dotkniętym nowotworem krwi. Po prostu możesz wrzuć kilka monet/bilonów do puszki Fundacji DKMS. Pamiętaj – każda pomoc jest lepsza od stu rad.

Szczegóły akcji: p. Marta Koleśnik- Boryńska, p. Beata Niechwiadowicz