facebook_page_plugin

 

 

Centrum Kształcenia Zawodowego

i Ustawicznego

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku

DSCF3760W sobotę, 1 grudnia 2018 roku w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Budowlanych
i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku odbyło się spotkanie pt. Książkomaniacy: warto o tym mówić i dzielić się z innymi.

Uczestnikami panelu byli słuchacze semestru pierwszego, systemu zaocznego I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Słupsku oraz nauczyciele bibliotekarze: p. Barbara Stakun i p. Danuta Panczocha.

Celem spotkania była chęć podzielenia się informacjami i emocjami, jakich dostarczyły czytającym ich ulubione książki.

Na wstępie panie prowadzące próbowały wprowadzić forum w „książkowy klimat” tak, by młodzi ludzie mogli ze spokojem i swobodą zanurzyć się w prezentowaniu swojej lektury.

Jedna ze słuchaczek – p. Angelika - z dużą wnikliwością przedstawiła zbiór książek Nicholasa Sparksa, począwszy od znakomitego Pamiętnika, Jesiennej miłości, po jedną z najnowszych pozycji autora, książki We dwoje.

Pani Wiktoria omówiła treść książki Johna Greena Gwiazd naszych wina. Lektura niezwykle trudna, poruszająca tragiczną kwestię życia i miłości – tak podsumowała swoją wypowiedz.

Kolejną książką była pozycja Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga, którą zaprezentował p. Grzegorz

To 50 lekcji na trudne chwile w życiu, z których można skorzystać mając przykre doświadczenia.

Powieść Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery omówiła pokrótce p. Magda, którą urzekły losy młodziutkiej i rezolutnej dziewczyny.

Pan Hubert zafascynowany historią, podzielił się przygodą, jaką „przeżył” wraz z Krzyżakami Henryka Sienkiewicza.

Zaś pan Damian odkrył przed zebranymi tajemniczą atmosferę zaprezentowaną w thrillerze Alexa Kavy.

Rozmowy przebiegały w miłej, pełnej przeżyć i wzruszeń atmosferze.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto mieć w swoim domu zbiór, po który zawsze warto sięgnąć, pojedynczą książkę, która stanie się naszą przystanią, da nam ukojenie.

Jednym słowem uznaliśmy, że książki uwrażliwiają, pogłębiają relacje międzyludzkie, rozwijają nas wewnętrznie, przynoszą wytchnienie oraz relaks. Zwróciliśmy też uwagę na różnorodność języka – po prostu każdą książkę czyta się inaczej, jakby w innych kolorach.

Na zakończenie pani Barbara Stakun udostępniła zebranym na komputerze prezentację słowno – muzyczną książki Oskar i Pani Róża, którą przygotowała wspólnie z młodzieżą Technikum Nr 2. Forma prezentacji okazała się niecodzienna – była nią ballada muzyczna. Ułożono tekst piosenki, skomponowano do niej muzykę, dokonano montażu słowno – muzycznego w postaci utrwalonego nagrania w przestrzeni medialnej.

Dla wszystkich była to sympatyczna niespodzianka oraz niezwykłe odkrycie – taka sztuka

„na nowo”.

Już dziś zapraszamy serdecznie uczniów i słuchaczy na kolejne spotkania.