facebook_page_plugin

 

 

Centrum Kształcenia Zawodowego

i Ustawicznego

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku

W sobotę, 5 października 2019, DKF PROJEKCJA zaprasza na pokaz filmu Mowa ptaków oraz spotkanie z reżyserem Xawerym Żuławskim.

Bohaterami Mowy ptaków są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa: nauczyciel historii, którego poglądy wyłamują się z dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Samotni i bezkompromisowi jednocześnie bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

mowa ptakow

Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest tym samym wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Początek seansu o godzinie 17:30 w OT RONDO (ul. Niedziałkowskiego 5a), spotkanie z reżyserem zaplanowano po filmie.

Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Mowa Ptakówpdf