facebook_page_plugin

 

 

Centrum Kształcenia Zawodowego

i Ustawicznego

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku

Florystki - opis działań

IMG 20190120 WA0011Tak jak „każdy kwiat musi przebić sie przez czarnoziem”, tak grupa przyszłych florystek – słuchaczek kwalifikacyjnego kursu zawodowego – przedziera się przez kolejne zarośla zadań sztuki florystycznej. Nadszedł czas podsumowania I semestru 2018/19.
Wszystko rozpoczęło się we wrześniu, od fundamentalnej wiedzy na temat barw, kompozycji, stylów florystycznych i podstaw projektowania. Następne zajęcia zaowocowały jesiennymi kompozycjami na wieńcach rzymskich, do których Panie dodały własnoręcznie wykonane z liści klonowych róże. Potem przyszła pora na wieńce i kompozycje o charakterze funeralnym. Oprócz nagrobnych aranżacji na floretach z okazji Święta Zmarłych, swój początek miały również pierwsze bukiety. Aż wreszcie nadszedł czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Adwentowe wieńce o tradycyjnych i nowoczesnych formach, pomysłowe choinki, stroiki na stoły wigilijne (na pieńkach i drewnianych plastrach) oraz drobne dekoracje – powstawały w ekspresowym tempie i świątecznej atmosferze. Swoje dzieła Panie Kursantki wystawiły na Kiermaszu Świątecznym w Dębnicy Kaszubskiej. Wszystkie prace cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.
Potem krótki oddech na ponowną porcję teorii oraz rysunki projektowe wraz z kosztorysem i znów praktyka - tym razem z żywymi kwiatami. Dzień Babci i Dziadka oraz Walentynki – to pretekst do następnych działań. Okazałe bukiety skrętoległe i wiązanki jednostronne, kolorowe flower boxy, bukiety na kryzach, kompozycje na konstrukcjach, wykonywanie pojemników do roślin i ozdobnych opraw do świec – to tylko nieliczne z wytworów, do obejrzenia których zapraszamy w naszej galerii.